Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Nisan 2024 Salı

Almanlar eskisi kadar çalışkan değil

Almanlar artık eskisi kadar çalışkan değil. Gerekçe olarak ise 'çalışmanın yeterince ödüllendirilmemesi' gösteriliyor.

Almanya'da yapılan bir anket, Alman vatandaşlarının çalışma konusundaki tutumlarında önemli bir değişiklik olduğunu gösterdi. Ankete göre, Almanlar artık eskisi kadar çalışkan değil. Ülkede haftalık çalışma süresi ortalama 35 saat iken, bu süre komşu ülkelerde daha yüksek. Örneğin, Çek Cumhuriyeti'nde haftada 40 saat, Fransa'da ise 37 saat çalışılıyor. Yunanistan ise temmuz ayından itibaren haftada 6 gün çalışma uygulamasını başlatmayı planlıyor. Ancak, Almanların çoğu fazla çalışmanın kendilerine yeterli ödülü getirmediğini düşünüyor.

"Çalışmaya değmiyor"

Bild gazetesi için INSA araştırma şirketi tarafından yapılan ankete katılanların yüzde 72'si, fazla çalışmanın yeterince ödüllendirilmediği görüşünde. Ankete katılanların sadece yüzde 20'si daha fazla çalışmanın değerli olduğunu düşünüyor. Ayrıca, ankete katılanların çoğunluğu, çalışanların haftalık çalışma saatlerinin artırılmasının Alman ekonomisinin refahı üzerinde herhangi bir etkisi olmayacağını belirtiyor.

Çoğunluk 'vergiden muaf ek ücret olursa' fazla mesaiye hazır

Ek ücretlerin vergiden muaf tutulması durumunda, ankete yanıt verenlerin üçte ikisi fazla mesai yapmaya hazır olduğunu ifade ediyor. Politik eğilimlere göre farklı görüşler de ortaya çıkıyor; Birlik, FDP ve AfD seçmenleri, haftada 4 gün çalışma modeline geçilmesi halinde refah kaybı yaşanacağını öngörürken, Yeşiller Partisi destekçilerinin çoğunluğu bu modelin ülkede refahı artıracağını düşünüyor.

Geri Dön 30 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN