Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Almanlar dondurma yemeyi azalttı

Almanya'da dondurma tüketimi, enflasyon nedeniyle, bir önceki yıla göre azaldı. Kişi başına tüketim 8,1 litreden 7,9 litreye düştü.

Almanlar dondurma yemeyi azalttı

2023 yılında Almanya'da dondurma tüketimi bir önceki yıla göre azaldı. Alman Şekerleme Endüstrisi Federal Birliği (BDSI) tarafından açıklanan verilere göre, kişi başına dondurma tüketimi 8,1 litreden 7,9 litreye düşüş gösterdi. Bu düşüşün başlıca nedenleri arasında yüksek enflasyon ve 2023 yılının Temmuz ve Ağustos aylarında yaşanan yağışlı hava koşulları yer alıyor. Ayrıca, 2023 baharının da istikrarsız geçtiği, ancak Eylül ayında yaşanan güneşli ve yüksek basınçlı hava dönemlerinin yaz mevsimini uzattığı belirtiliyor.

Endüstrideki maliyet artışları da dikkate değer. Hammadde, personel, enerji, paketleme ve lojistik maliyetlerindeki artışlar, tüketici fiyatlarının yükselmesine yol açtı. Buna rağmen, endüstriyel dondurma üreticilerinin satışları yüzde 10,5 oranında artarak 2,94 milyar avroya ulaştı. Bu artış, maliyetlerdeki yükselişe rağmen sektörün finansal olarak güçlü kaldığını gösteriyor.

Geri Dön 15 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN