Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Ağustos 2023 Salı

AfD'ye destek aylar sonra ilk kez düştü

AfD'ye kamuoyu desteği son anketlerde 1,5 puan azalarak yüzde 20,5'e geriledi. AfD, oylarını dört aydır sürekli artırıyordu.

AfD'ye destek aylar sonra ilk kez düştü

Almanya'da INSA kamuoyu araştırma şirketinin yaptığı yeni anket, Almanya için Alternatif (AfD) partisine olan desteğin yüzde 20,5 olduğunu gösterdi. Bir önceki ankette AfD'ye destek yüzde 22 seviyesindeydi. Bu sonuçlara göre; aşırıcı sağ AfD'nin oyları, INSA'nın Bild gazetesi için düzenlediği haftalık anketlerde dört ay sonra ilk kez düşüş yaşadı. Daha önceki araştırmalarda, AfD'ye yönelik destek 25 Mart'tan bu yana sürekli olarak artış gösteriyordu.

Ankette, Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) ve Hristiyan Sosyal Birlik'ten (CSU) oluşan Birlik Partileri bloğuna olan destek 0,5 puan artarak yüzde 27'ye yükseldi. Koalisyon hükûmetinin üyelerinden Sosyal Demokrat Parti'ye (SPD) destek de 0,5 puan artarak yüzde 19 oldu. Koalisyondaki diğer partilerden Yeşiller ve Hür Demokrat Parti'nin (FDP) de destek oranları arttı. Yeşiller Partisi oylarını yarım puan artırarak yüzde 14,5'e, FDP ise oylarını 1 puan artırarak yüzde 7,5'e yükseldi.

Sol Parti ise yüzde 4,5 seviyesine düşerek barajın altında kaldı.

Geri Dön 08 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN