Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Ağustos 2023 Salı

49 avroluk biletin maliyetini kim karşılayacak?

Alman Şehirler Birliği, Deutschlandticket olarak bilinen 49 avroluk biletin finansmanını sadece yıl sonuna kadar güvence altına alındığını duyurdu.

49 avroluk biletin maliyetini kim karşılayacak?

Alman Şehirler Birliği Genel Sekreteri Helmut Dedy, federal ve eyalet hükûmetlerinin 3 milyar avrodan fazla olan ek maliyetleri üstlenmeyi taahhüt etmeleri gerektiğini söyledi. 49 avroluk bilet uygulaması sayesinde toplu taşımaya olan ilginin arttığına dikkat çeken Dedy, demiryollarına yapılan yatırımların artırılması gerektiğini vurguladı.

Federal Polis Sendikası Başkanı Andreas Rosskopf, artan yoğunluğa rağmen otobüs ve trenlerdeki suç oranlarında büyük bir yükselme olmadığını belirterek, "Durumdan memnunuz." dedi.

1 Mayıs'tan itibaren geçerli olan 49 avroluk bilet, ülke genelinde yerel ve bölgesel ulaşım ağlarında kullanılabiliyor. Alman Taşımacılık Şirketleri Birliği'nin verilerine göre haziran ayı itibarıyla bileti kullanan yolcu sayısı 9,6 milyona ulaştı ve biletin ülke genelinde 17 milyon kişi tarafından satın alınması bekleniyor.

Geri Dön 01 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN