Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Şubat 2024 Salı

6 Şubat depremi: Ölenler 'sessiz yürüyüş' ile anıldı

Türkiye'de 11 ili yıkıp geçen 6 Şubat depreminin bugün yıldönümü. Depremin vurduğu kentlerde, depremzedeler ölenleri anmak için 'sessiz yürüyüş' yaptı.

6 Şubat depremi: Ölenler 'sessiz yürüyüş' ile anıldı

6 Şubat depremlerinin birinci yılında, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen büyük felaketin izleri sürerken, afetten etkilenen şehirlerde yaşayanlar, geceyi sokaklarda anma etkinlikleriyle geçirdi. 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenler, sessiz yürüyüşlerle anıldı.

Kahramanmaraş başta olmak üzere, Gaziantep, Hatay ve Osmaniye'de depremzedeler, acılarına ortak olan vatandaşlarla birlikte anma programlarına katıldı. Hatay'ın Antakya ilçesinde yoğun sis altında toplanan vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelerek depremde kaybettikleri için yürüdü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP Genel Başkanı Özgür Özel gibi isimlerin de destek verdiği programlarda, depremzedeler ve kent protokolü üyeleri, anma etkinliklerine katıldı.

Adıyaman'da, saat kulesi önünde toplanan vatandaşlar, depremin yaşandığı anı simgeleyen 04.17'de yürüyüş yaparak, kaybettiklerini andı. Camilerden okunan sela ve yapılan dualarla birlikte, depremin yaraları bir kez daha hatırlandı.

İskenderun ve Osmaniye'de de benzer şekilde, vatandaşlar ateşler yakarak, 'deprem nöbeti' tuttu ve yıkılan binaların enkazları başında toplanarak sevdiklerini anma etkinlikleri düzenledi. Belediye ekipleri tarafından çay, çorba ve yemek ikramları yapıldı, bazı afetzede aileler, sevdikleriyle yaşadıkları anıları yad ederek, bir daha böyle acılar yaşanmamasını diledi.

Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde de evleri yıkılan depremzede aileler, yakınlarını kaybettikleri yerlerde toplanıp dua etti. Bu anma etkinlikleri, deprem felaketinin yaralarını sarmanın ve kaybedilenleri unutmamanın bir yolu olarak hafızalarda yer etti.

Geri Dön 06 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN