Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
02 Temmuz 2022 Cumartesi

Yeni gıda zamları kapıda

Ekonomik Araştırma Enstitüsü (Ifo) Almanya’da yeni gıda zamlarının kapıda olduğunu bildirdi.

Ifo’nun haziran ayı anketine katılan gıda ve keyif verici madde satan perakendecilerle yapılan ankette zam beklentisini ortaya koyan oran 98,9 puan olarak belirlendi. 

Söz konusu puan, şirketlerin yüzde kaçının zam planladığı anlamına geliyor. Bu da neredeyse perakendecilerin tamamının zam hazırlığı içinde olduğu şeklinde yorumlanıyor. Ifo, ilaveten enflasyonun bir süre daha yüksek seviyede seyretmeyi sürdüreceğini, ancak senenin ilerleyen dönemlerinde düşüş beklendiğini de duyurdu. 

Almanya Federal İstatistik Dairesi, haziran ayı enflasyonunun yüzde 7,6 olacağı yönünde tahminini geçen hafta açıklamıştı. Her ne kadar enflasyonda duraksama görülse de gıda ürünlerinin yüzde 12,7 ile ortalamanın üzerinde pahalandığı da bildiriliyor.

Geri Dön 02 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN