Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Ağustos 2022 Cumartesi

Van der Bellen’den gençlere: Dişinizi sıkın

Cumhurbaşkanı Van der Bellen, Avusturya’da yaşanan enflasyon nedeniyle zor zamanlar geçiren gençlere "Dişinizi sıkın" tavsiyesinde bulundu.

Avusturya’da temmuz ayında enflasyon yüzde 9,3’e çıkarak 1975’ten bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı. Geçen yılın aynı dönemine göre doğalgaz yüzde 109, ortalama bir süpermarket alışverişi yüzde 19, uçak biletleri ise yüzde 32 zamlandı. 

Cumhurbaşkanı Van der Bellen, Salzburger Nachrichten’e verdiği röportajda, enflasyon nedeniyle zorlanan gençlere ne tavsiye ettiği sorusuna "Dişinizi sıkın. Her şey bir şekilde yoluna girecek" yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı’nın bu sözleri sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı ve ‘arsızlık’ olarak nitelendi. 

Geri Dön 20 Ağustos 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN