Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Temmuz 2022 Salı

Ulaştırma Bakanı: 9 avroluk biletler müthiş bir başarı, toplu taşıma reformu başlayabilir

Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, 1 Haziran’dan bu yana kullanılan 9 avroluk biletlerin müthiş bir başarı olduğunu ve büyük bir toplu taşıma reformu başlatmayı planladıklarını söyledi.

Ulaştırma Bakanı: 9 avroluk biletler müthiş bir başarı, toplu taşıma reformu başlayabilir

Wissing, Neue Osnabrücker Zeitung’a verdiği demeçte "9 avroluk biletler uzun zamandır demiryolu taşımacılığı için en iyi fikirdi. 10 milyon abone dışında 21 milyon kişi yeni müşteriye bilet satıldı. Trafikte gözle görülür şekilde bir azalma var. Bu da bize birçok kişinin arabadan otobüse ve trene geçtiğini gösterdi" dedi.

Burandan ders çıkardıklarını belirten Bakan Wissing, "Karmaşık tarife bölgeleri ortadan kalkarsa ve biletler ülke çapında geçerli olursa, yerel toplu taşıma çok daha fazla kullanılır hale gelir. Bu nedenle Almanya'daki tarife karmaşasına son vermenin yollarını aramalıyız. Bu konuyu kapsamlı şekilde değerlendirip, gerekli çözümleri sunacağız sonuçları çıkaracağız” dedi. 

Bilgi: Alman Ulaştırma Şirketleri Birliği (VDV) Deutsche Bahn tarafından yapılan ankete göre, 9 avroluk bilet alıcılarının yaklaşık yüzde 20'si daha önce neredeyse hiç toplu taşıma kullanmadığını belirtti.

Geri Dön 12 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN