Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
02 Haziran 2022 Perşembe

Telefonla rapor alma dönemi sona erdi

Almanya’da koronavirüs salgını nedeniyle iki yıldır telefonla iş göremezlik raporu alınabiliyordu. Bu uygulama dün itibarıyla sona erdi.

Almanya’da koronavirüs salgını nedeniyle iki yıldır doktora gitmeden telefonla iş göremezlik raporu alınabiliyordu. Ancak mevcut kurallar salgının hafiflemesi nedeniyle dünden itibaren (1 Haziran) değiştirildi. Artık telefonla hastalık raporu (Krankschreibung) alma dönemi sona erdi. Doktorlar, klinikler ve sağlık sigortası şirketlerinden oluşan ortak bir federal komisyon, enfeksiyon değerleri yeniden artarsa bu tür özel düzenlemelerin eyaletlerde ya da ülke genelinde yeniden yürürlüğe konabileceğini de bildirdi.  

Alman Aile Hekimleri Derneği Başkanı Ulrich Weigeldt kararı eleştirdi ve RND’ye verdiği demeçte, “Bu uygulama aile hekimleri için büyük bir rahatlamaydı” diye konuştu.

Geri Dön 02 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN