Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Haziran 2022 Salı

SPD’nin sol kanadından emlak kartellerine tepki: Halkı insaflarına bırakamayız

SPD’nin sol kanadından Sebastian Roloff, kira artışlarına dair konuştu. Roloff, "Halkı, Vonovia ve diğer emlak kartellerinin insafına bırakamayız. Haksız kira artışlarına karşı devlet müdahalesi gerekiyor" diye konuştu.

Roloff, "Vonovia ve diğer emlak şirketlerinin gözlerinde dolar işareti var. Piyasa, eğer büyük önemli ölçüde dengesizse, devlet müdahale etmeli. Geçici bir kira dondurması, gayrimenkul gruplarının (emlak kartelleri) özelleştirilmesi gerekli; şu anda gerekli olan uygun araçlar bunlar” dedi Handelsblatt’a verdiği demeçte.

FDP Genel Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki ise, "Daha fazla devlet müdahalesine değil, daha fazla yeni konuta ihtiyacımız var" dedi.

Ne olmuştu?

Almanya'nın en büyük emlak grubu Vonovia Yönetim Kurulu Başkanı Rolf Buch, Handelsblatt’a verdiği demeçte artan enflasyon sebebiyle kira artışlarının önüne geçemeyeceklerini duyurmuştu. 

Buch, enflasyonun düzenli olarak yüzde 4 olması halinde kiraların da buna bağlı olarak artması gerektiğini ileri sürmüş ve aksi halde ev sahiplerinin ciddi sorunları olacağını dile getirmişti.

Vonovia, çoğu Almanya'da olmak üzere yaklaşık 565 bin konutun sahibi.

Geri Dön 07 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN