Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Eylül 2022 Cuma

Sol Partili vekil: Avrupa’nın en aptal hükûmetine sahibiz

Sol Parti Milletvekili Sahra Wagenknecht, Federal Meclis'te Rusya'ya yönelik yaptırımların kaldırılması ve Ekonomi Bakanı'nın istifası çağrısında bulundu ve "Avrupa’nın en aptal hükûmetine sahibiz" dedi.

Doğalgaz katkı payının Ekonomi Bakanı Robert Habeck’e lobicilerin yazdığını öne süren Wagenknecht, elektrik üreticilerinin vatandaşın cebinden çıkan para ile milyarlarca avro kâr ettiğini söyledi. Wagenknecht "Almanya sanayileşmiş bir ülke olarak kalmak istiyorsa, Rus hammaddelerine ve yakın gelecekte Rus enerjisine de ihtiyacı var" dedi.

Almanya’da bir felaketin yaklaştığını söyleyen Wagenknecht, "Pek çok Avrupa hükümeti şimdi tavan fiyat veya en azından aşırı kâr vergisi ile tepkisi ile önlem alırken, hükûmet hiçbir şey yapmıyor" diye konuştu.

Enerji fiyatlarındaki artışların durdurulmaması durumunda Alman ekonomisinin ‘tarih’ olacağını söyleyen Sol Partili vekilin sözleri AfD sıralarından alkış aldı. SPD milletvekili Frank Junge ise Wagenknecht’i aşırı sağcı AfD’nin argümanlarını kullanmakla suçladı.

Geri Dön 09 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN