Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2022 Salı

Schleswig-Holstein’da CDU’dan tarihi zafer

Schleswig-Holstein eyaletinde pazar günü eyalet meclisi seçimleri düzenlendi. Seçimde CDU oylarını yüzde 11 artırdı ve yüzde 43,3 oy aldı.

Yüzde 43,3 oy alan Hristiyan Demokrat Birlik (CDU), 1987 yılından bu yana en yüksek oy oranına ulaştı. Sosyal Demokrat Parti (SPD) ise yüzde 11,3 oranında oy kaybetti ve yüzde 16 oyla üçüncü parti oldu. Bu 1947’den bu yana sosyal demokratların kaydettiği en kötü sonuç oldu.

SPD Eş Başkanı Saskia Esken, “Bu acı bir sonuç. Böyle bir sonuç beklemiyorduk. Kuzey Ren-Vestfalya'da zafere oynuyoruz. Yeni eyalet başbakanının isminin Thomas Kutschaty olacağından ümitliyim" diye konuştu.

Yeşiller Partisi oylarını yüzde 5,4 artırarak yüzde 18,3’e çıkardı. Hür Demokrat Parti (FDP) ise yüzde 5,1 oy kaybetti ve yüzde 6,4’e geriledi. Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisi ise yüzde 4,4 oy alarak seçim barajını açamadı. 

Geri Dön 10 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN