Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Temmuz 2022 Perşembe

Sağlık Bakanı ile RKI araştırmaları çelişiyor

Omicron alt varyantı BA.5 konusunda Sağlık Bakanı Lauterbach ve Robert Koch Enstitüsü (RKI) birbiriyle çelişkili açıklamalar yapıyor.

Bakan Lauterbach, “Şimdiye kadarki verilere göre, Omicron BA.5 varyantı son derece bulaşıcı ve hücrelere daha fazla etki ediyor. Bu yüzden hastalığın seyri daha şiddetli olabilir” dedi ve hastalığın hafife alınmasını eleştirdi.

Ancak Robert Koch Enstitüsü’nün araştırma sonuçlarına göre ise "BA.5 varyantındaki hastalık seyrinin, önceki virüs mutasyonlarından daha şiddetli veya daha ölümcül olduğuna dair hiçbir kanıt yok” dendi.

Avrupa Birliği, geçtiğimiz günlerde 60 yaş ve üzeri için ikinci doz güçlendirici aşı tavsiyesinde bulunmuştu. Sağlık Bakanı Lauterbach tavsiye kararını ‘yararlı ve gecikmiş’ olarak değerlendirdi. Daimi Aşı Komisyonu (Stiko) ise Almanya’da 70 yaş üstü ve risk grupları için dördüncü dozu öneriyor. 

Geri Dön 14 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN