Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Ağustos 2022 Cumartesi

Sağanak yağış ve fırtına uyarısı

Fransa, Avusturya ve İtalya’da ölümlü fırtınalar sonrası şimdi de Almanya’ya uyarı geldi.

Avrupa’nın orta ve güney bölgelerinde etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle Fransa’nın Corsica Adası’nda 6, Avusturya’da 5 ve İtalya’da 2 kişi hayatını kaybetti. Bir fırtına uyarısı da Almanya için geldi. Yurt genelinde şiddetli yağış, dolu ve fırtına bekleniyor.

Alman Meteoroloji Dairesi’nden yapılan uyarıda bugün için birçok bölgede gök gürültülü sağanak ve fırtına beklendiği ifade edildi. Özelikle Alplere doğru fırtınanın şiddetinin saatte 70 kilometreye çıkması bekleniyor. Bavyera eyaletinde yaşayan ani sağanak yağış nedeniyle birçok evin bodrum katını su batı. Uzun kuraklık dönemi sonrası bastıran ani yağmur nedeniyle toprak suyu ememeden yüzeyden evlerin bodrumlarına aktı. 

Alman Meteoroloji Dairesi, bu gece birkaç saat içinde metrekare başına 50 ila 80 litreye varan yağış düşebileceği uyarısı yaptı.

Pazar günü ise sıcaklıklar ülke geneli 20-28 derece arası seyredecek. Ülke geneli yer yer yağışlı ve yer yer güneşli bir hafta sonu bizi bekliyor. Hızlı hava olaylarına hazırlıklı olmakta fayda var. Pazartesi günü de sıcaklıklar 21 ila 28 derece arasında olacak. 

Geri Dön 20 Ağustos 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN