Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2022 Cuma

Rusya gaz akışını azaltıyor: "Zor zamanlar bizi bekliyor"

Gazprom Kuzey Akım boru hattı üzerinden doğalgaz sevkiyatının yüzde 40 oranında düşürüleceğini duyurdu. Ekonomi Bakanı Robert Habeck, "Zor zamanlar bizi bekliyor" diyerek vatandaşlara bir kez daha tasarruf çağrısı yaptı.

Rusya gaz akışını azaltıyor: "Zor zamanlar bizi bekliyor"

Rus enerji şirketi Gazprom, teknik sorunlar nedeniyle Kuzey Akım boru hattı üzerinden doğal gaz sevkiyatının yüzde 40 oranında düşüreceğini duyurdu. Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, vatandaşları tekrar enerji tasarrufu yapmaya çağırırken Gazprom’un uygulamasını teknik değil siyasi olduğunu öne sürdü. Habeck enerji tasarrufu çağrısında "Şimdi bunu yapmanın zamanı geldi. Her kilovat saat bu durumda yardımcı olur. Durum ciddi, ancak bu Almanya’daki arz güvenliğini tehlikeye atmıyor. Zor zamanlar bizi bekliyor" ifadelerini kullandı.

Spiegel’da yer alan habere göre Bakan Habeck, doğalgaz kısıtlamasının artarak devam etmesinin doğal olduğunu söyledi ve "Henüz hiçbir şey bitmiş değil" dedi. Almanya'da arz sorunu olmadığının bir kez daha altını çizen Ekonomi Bakanı “Gazprom’un kesinti kararı Avrupa’yı ne yönde etkileyecek birkaç gün içinde göreceğiz” şeklinde konuştu. 

Gazprom Başkanı Alexej Miller ise "Bizim ürünümüz, bizim kurallarımız. Yapmadığımız kurallara göre oynamayız" dedi.

Almanya, ihtiyacı olan doğal gazın yüzde 55'ini, ham petrolün yüzde 35'ini ve kömürün yüzde 45'ini Rusya'dan karşılıyor. Rusya'dan gelen gaz arzındaki azalma nedeniyle Avrupa'daki gaz fiyatları yükseliyor. Doğal gazın fiyatı yüzde 30,5'e varana kadar artarak megavat saat başına 148,73 avroya yükseldi.

Geri Dön 17 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN