Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Mayıs 2022 Çarşamba

Rus gazının ani kesintisi ihtimaline karşı acil durum planı: Önce evlerin gazı kesilecek, sonra fabrikaların…

Almanya, Rusya’dan alınan doğalgazın aniden kesilmesi ihtimaline karşı bir acil durum planı hazırlanıyor. Plan, kritik enerji şirketlerine devlet tarafından el konulmasını ve önce hanelerin sonra fabrikaların gazının kesilmesini de öngörüyor.

Rus gazının ani kesintisi ihtimaline karşı acil durum planı: Önce evlerin gazı kesilecek, sonra fabrikaların…

Uluslararası haber ajansı Reuters’ın haberine göre; plan Ekonomi Bakanlığı tarafından hazırlandı. Amaç, Avrupa’nın en büyük ekonomisinin en kritik enerji kaynağının tedarikiyle ilgili acil durumda ne yapılabileceğini belirlemek.

Acil durum planında yer alan bazı maddeler şöyle:

  • Hükümet enerji şirketlerine kayıplarını telafi için kredi ve garanti musluklarını açmaya hazır. Bunun yanı sıra rafineriler gibi kritik şirketlerin kontrolünü ele almak da seçenekler arasında bulunuyor. Nitekim enerji şirketlerine el konması ile ilgili bir kanun değişikliği geçtiğimiz ay onaylanmıştı. Reuters'e konuşan kaynaklardan biri el koyma seçeneğinin dikkatle ele alındığını çünkü bunun Rusya'yı cezalandırmak için değil enerji güvenliğini sağlamak için olması gerektiğinin altını çizdi.
  • Almanya’nın diğer şirketlerden de hisse alma ihtimali bulunuyor. 2018 yılında Alman kalkınma bankası KfW enerji dağıtım şirketi 50Hertz'in Çinlilerden gelen satın alma teklifini savuşturabilmesi için yüzde 20 hissesini satın almıştı.
  • Paket kapsamında değerlendirilen bir diğer önlemde enerji tüketimi kısıtlama uygulaması. Şu andaki uygulamalara göre bir kaynak sıkıntısı çekildiğinde öncelik hanelere verilerek sanayinin kullanımındaki doğal gaz kesiliyor. Yeni uygulamada ise fabrikalara öncelik verilmesi tartışılıyor.
Geri Dön 11 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN