Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
30 Ağustos 2022 Salı

Nüfusun yarısı kirada: Avrupa’da birinci!

Almanya’da nüfusun yüzde 50,5’i kiracı. Bu oran Avrupa’da en yüksek oran. Öte yandan vatandaşların yüzde 12,5’i konut giderlerinde artık sınıra ulaştı.

Federal İstatistik Dairesi (Destatis) verilerine göre; Almanya'da her 8 kişiden biri için konut giderlerinde artık sınıra ulaştı. Bu, hanelerin her ay harcanabilir gelirinin yüzde 40’ından fazlasını ev için harcaması anlamına geliyor. Bu durumdan en çok etkilenenler ise tek başına yaşayanlar ve düşük gelirli işlerde çalışanlar.

Destatis raporuna göre, 2021’de kiracıların yaklaşık yüzde 13'ü artan giderler altında ezilmiş durumda. Ortalama olarak, bu gruptaki kiracılar, gelirlerinin yüzde 27,6'sını konut için harcamak zorunda kaldı.

Koalisyon hükûmeti yardım paketi üzerinde çalışsa da, artan enerji fiyatları ve enflasyonla bu durumun çok daha kötüleşeceği tahmin ediliyor.

Geri Dön 30 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN