Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Haziran 2022 Cuma

Macron Meclis çoğunluğunu kaybedebilir

Fransa pazar günü sandık başına gidiyor. Son ankete göre sol koalisyon oylarını yüzde 26’ya yükseltti. Macron liderliğindeki koalisyon ise çoğunluğu kaybedebilir.

Macron Meclis çoğunluğunu kaybedebilir

Fransa’da parlamento seçimlerinin ilk turu bu pazar günü yapılacak. Ifop-Fiducial kamuoyu araştırma şirketinin LCI kanalı için yaptığı ankete göre, Cumhurbaşkanı Macron’un liderliğindeki koalisyon oy kaybediyor, parlamentoda çoğunluğu oluşturmak için gereken 289 sandalyeyi kazanamaması ihtimaller dahilinde. 

Jean-Luc Melenchon liderliğindeki sol koalisyonun oyları ise yüzde 26’ya yükseldi. Koalisyon, emeklilik yaşını 60’a düşürmeyi ve asgari ücreti yüzde 15 artırmayı vadediyor.

Ankete göre, seçimlerde oy kullanmayanların sayısı da rekor seviyede olacak.

Geri Dön 10 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN