Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Nisan 2022 Pazartesi

Le Pen yolsuzlukla suçlanıyor

Fransa’da cumhurbaşkanı adayı aşırı sağcı Le Pen AB tarafından zimmetine para geçirmekle suçlanıyor.

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda en yüksek oyu mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı rakibi Le Pen aldı. İki aday bu pazar yapılacak seçimde yarışacak ve en yüksek oyu alan Fransa’nın cumhurbaşkanı olacak. Anketlere göre Macron’un yüzde 55 oy alarak seçimi kazanması bekleniyor.

Le Pen, Avrupa Birliğinin (AB) Yolsuzlukla Mücadele Kurumu tarafından zimmetine para geçirmekle suçlanıyor. Mediapart’ta yer alan rapora göre; Le Pen ve babasının da aralarında bulunduğu parti üyeleri AB fonlarından yaklaşık 620 bin avroyu siyasi çıkarları için kötüye kullandı. Paris Savcılığı söz konusu dosyanın incelenmekte olduğunu duyurdu.

Le Pen’in partisinin sözcülerinden biri, suçlamaların zamanlamasının manidar olduğunu söylerken, Le Pen’in avukatı ise rapordaki iddiaların 10 yıldan eski olduğunu savundu. Avukat, AB makamlarının kendilerine nihai raporu göndermediğini, herhangi bir Fransız yargı makamı tarafından da çağırılmadıklarını söyledi.

Geri Dön 18 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN