Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Haziran 2022 Çarşamba

Lauterbach umutlu konuştu

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, "Beklenin aksine bu kış bir drama yaşanmayacak" dedi. Lauterbach, uzmanlar koronavirüs önlemleriyle ilgili rapor sunduktan sonra çalışmalara başlayacaklarını da söyledi.

ARD yayınına katılan Sağlık Bakanı Lauterbach ise daha umutlu konuştu: “Beklenin aksine bu kış bir drama yaşanmayacak. Uzman Konseyi önlemlerle ilgili raporunu sunar sunmaz, hükümet olarak bir anlaşmaya varacağız. Ve böylece ortaya atılan iddiaların aksine kışa çok daha iyi hazırlanabileceğiz” diye konuştu. 

Bununla birlikte bugün Sağlık Bakanları Zirvesi gerçekleşecek. Burada 4’üncü doz aşılamaya ilişkin görüşlerin paylaşılması bekleniyor. 

Baden-Württemberg, Bavyera, Hessen ve Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletleri, Hükümet’i sonbahardaki olası bir dalga karşısında daha katı önlemler almaya ve gerekli yasal düzenlemeleri hazırlamaya çağırıyor. DPA’nın aktardığına göre, Eyaletler, iç mekanlarda maske zorunluluğu, 3G kuralları, test mecburiyeti ve temas kısıtlamaları gibi kuralların yasada yeniden yer almasını talep ediyor. 

Yapılan açıklamada ayrıca ücretsiz test uygulamasının devam etmesi ve kış ayları için yeterli aşı temini yapılması gerektiğine de dikkat çekildi. 

Eyaletlerin sağlık bakanları kışın grip salgının da yayılabileceği konusunda uyarıda bulundu: ”Hastaneler yeni dalgalara karşı bir an önce hazırlanmalı, daha fazla personel ihtiyacı için gerekli mali teşvikler acil olarak sunulmalı” ifadeleri kullanıldı. 

Geri Dön 22 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN