Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Haziran 2022 Cumartesi

Kürtaj reklamı yasağı kaldırıldı

Almanya’da Federal Meclis'te yapılan oylamada çoğunluk, kürtaj reklamı yapılmasını yasaklayan kanun maddesi yürürlükten kaldırılmasına yönelik yasa tasarısı lehinde oy kullandı.

Buna göre, ülkede doktorlar internet sitelerinde kürtaj hizmeti verdiklerini beyan edip, ayrıntılı malumat verebilecek. Aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) ve Hristiyan Birlik Partisi (CDU-CSU) ise karar ilişkin aleyhte oy verdi. Federal Adalet Bakanı Buschmann, kürtajla ilgili reklam yasaklarının “saçma ve zaman aşımına uğramış” olarak nitelendirdi. 

Aile Bakanı Paus da "Bu yasa saçma, modası geçmiş, adaletsiz ve bu yüzden bu duruma son veriyoruz. Bugün, Almanya’da kadınlar için harika bir gün” dedi. 

Birlik Partileri ve AFD, reklam yasağının devam etmesi gerektiğini savundu. Yapılan açıklamada, “Doğmamış bir çocuğun yaşam hakkına saygı gösterilmesi gerekiyor” denildi.

Geri Dön 25 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN