Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Nisan 2022 Cuma

Koronavirüs vakaları yerinde sayıyor: Sonbahar uyarısı

Almanya’da son 24 saatte 161 bin 718 yeni vaka tespit edildi, 289 kişi yaşamını yitirdi.

Koronavirüs vakaları bir türlü düşmüyor. Geçen haftanın aynı gününe göre vakalar 5 bin civarında artarak 161 bin 718’e yükseldi. Bir gün içinde koronavirüs nedeniyle 289 kişi yaşamını yitirdi. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, tartışmalı ‘katil varyant’ söylemine gelen tepkilerin ardından ona nazaran daha olumlu bir açıklama yaptı.

Lauterbach, yaz aylarında genel bir rahatlama olabileceğini ifade ederek "Omicron varyantı sıcak havalarda bile bulaşabildiği için koronasız bir yaz geçirebileceğimizi sanmıyorum. Sonbaharda yeni bir dalga daha bekliyorum. Aşıya Omicron kadar dirençli, Delta kadar da solunum yollarına zarar verebilen yeni varyantları hesaba katmak gerekiyor" diye konuştu.

Gerçek vakalar, resmi verilerin iki katı

PCR testlerinin artık eskiye oranla daha yaptırıldığına işaret eden Lauterbach, "Bu yüzden gerçek enfeksiyon sayısı resmi olarak bildirilen rakamların iki katı" diye konuştu.

Geri Dön 22 Nisan 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN