Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ağustos 2022 Perşembe

Kırtasiye malzemelerinde rekor zam

Temel okul malzemelerinin fiyatları geçtiğimiz seneye nazaran yaklaşık yüzde 14 arttı. Yani enflasyonun üzerinde zam geldi.

Bu yıl okul alışverişi rekor düzeyde pahalı olacak. Federal İstatistik Dairesi (Destatis) verilerine göre, Temmuz 2022'de, temel okul malzemelerinin fiyatları geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık yüzde 14 bir artış gösterdi. Yani Almanya'daki yüzde 7,5’lik enflasyondan daha fazla zam yapılmış oldu. Destatis raporunda, defterlerdeki yüksek fiyat artışının en büyük nedeninin devam eden kağıt kıtlığı ve artan kağıt üretim maliyetleri olduğuna dikkat çekildi. Ne var ki fiyat artışları sadece kağıt ürünlerinde yaşanmadı. Aynı zamanda okul çantası, kalem gibi ürünler de zamlandı.

İkinci el alışveriş

YouGov tarafından Ebay adına yapılan ankete göre, aileler çocuklarının okula başlaması için ortalama 200 ila 300 avro harcıyor. Ankete katılanların yüzde 13'ü ise ikinci el okul çantası ve kalem kutusu aldıklarını belirtti.

Geri Dön 18 Ağustos 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN