Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2022 Cuma

Kamu televizyonları rekor gelir elde etti

Almanya’da kamu televizyon ve radyoları ARD, ZDF ve Deutschlandradio gelirlerini yüzde 3,8 oranında artırdı. Kurumların geliri 8,42 milyar avroya yükseldi.

Almanya’da kamu televizyon ve radyo kurumları ARD, ZDF ve Deutschlandradio’nun, 2021 yılında geliri yüzde 3,8 oranında artırarak 8,42 milyar avroya yükseldi. Artışın nedeni ise Ağustos 2021’den itibaren geçerli olan GEZ vergisindeki zam. Kamu yayıncılığı vergisi, aylık 17,50 avrodan 18,36 avroya yükselmişti.

Geçtiğimiz haftalarda, Yayıncıların Mali İhtiyaçlarını Belirleme Komisyonu (KEF) Başkanı Martin Detzel, 2025 yılında ARD, ZDF ve Deutschlandradio için alınan yayın ücretinin artabileceğini söylemişti. Detzel, “Bu kamuya rağmen değil, kamu yararına yapılan bir iş. Gıda ve benzin fiyatları nasıl yükseliyorsa yayın ücretleri de artacaktır” dedi.

Geri Dön 17 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN