Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2022 Salı

İşveren sendikası başkanı: Emeklilik yaşı 70’e yükseltilmeli

Metal Sanayi İşverenler Birliği Başkanı Stefan Wolf, emeklilik yaşının 70’e yükseltilmesi gerektiğini söyledi. 

Wolf, konuya ilişkin Funke Medya’ya konuştu. Wolf, "Sosyal güvenlik ve emeklilik fonlarının yükü nedeniyle rezervler tükendi. Emeklilik sistemini finanse edebilmek için daha uzun ve daha fazla çalışmamız gerekiyor. Ortalama insan ömrü de uzadığı için emeklilik yaşı yeniden düzenlenebilir" ifadelerini kullandı.

Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil ise geçtiğimiz günlerde emeklilik yaşının yükseltilmesiyle ilgili önerileri kesin olarak reddetmiş ve ”Koalisyonda emeklilik yaşının artırılmamasıyla ilgili fikir birliği söz konusu. Hiçbir şey bunu değiştirmeyecek” demişti.  

Mevcut yasal düzenlemelere göre, kesintisiz emekli maaşı için yaş sınırı 2029 yılına kadar kademeli olarak 65’ten 67’ye çıkarılacak.

Geri Dön 02 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN