Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Eylül 2022 Salı

İşgücü açığı artıyor, Göç Yasası yenileniyor: Fırsat Kartı önerisi

Almanya'da artan işgücü açığını kapatmak için hükûmet sonbaharda modern bir “Göç Yasası” sunma planı üzerinde çalışıyor. Bu kapsamda ‘Fırsat Kartı’ önerisi ortaya atıldı.

SPD’li Çalışma Bakanı Bakanı Hubertus Heil, Almanya’daki nitelikli işgücü açığını kapatabilmek için ‘fırsat kartı’ (Chancenkarte) adı verilen bir uygula üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bild am Sonntag gazetesine verdiği demeçte Bakan Heil şöyle dedi:

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu kişilerin bize daha kolay gelebilmesi için şeffaf bir puan sistemine sahip bir fırsat kartı getiriyoruz. Ayrıca kadınlar arasında işgücüne katılım oranını arttırmak istiyoruz; bu oran yüzde 72,1 ile hala erkeklerin yaklaşık yedi puan altında. Bu farkı yarıya indirebilsek, 900 bin kişilik işgücü kazanmış oluruz.

Dört kriter olacak

Almanya'nın her yıl ve ihtiyaca göre, fırsat kartına sahip kaç kişinin belirli bir süre için iş aramak veya eğitim almak üzere Almanya'ya gelmesine izin verileceğine dair bir kota belirleyeceğini ifade eden Bakan Heil, ilgili puan sisteminin 4 kriterden oluştuğunu söyledi.

Bu dört kriter şöyle:

1. Yabancı bir diploma

2. En az 3 yıllık mesleki deneyim

3. Dil becelerileri veya Almanya’da daha önce kalmış olmak

4. 35 yaşından genç olmak

Bu dört kriterden üçünü yerine getirene fırsat kartı verilmesi planlanıyor. Kartın yapısı ise hükûmet tarafından belirlenecek.

Geri Dön 06 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN