Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Haziran 2022 Cumartesi

IG Metall en az yüzde 7 zam talep ediyor

IG Metall Başkanı Jörg Hofmann, artan enflasyon karşısında en az yüzde 7’lik bir ücret artışı ve kriz döneminde aşırı kazanlardan vergi alınmasını talep ettiklerini söyledi. 

Hofmann, Süddeutsche Zeitung’a verdiği demeçte "Artan enflasyona karşı büyük en az yüzde 7’lik bir zam talebi hiç de çok değil” dedi.

IG Metal Başkanı Hofmann, "Kriz nedeniyle son yıllarda ortalamanın üzerinde kazanç sağlayan tüm sektörlerde ek karlar üzerinde vergi alınmasından yanayım. Yalnızca çok uluslu petrol şirketleri değil; kimya, otomobil üreticileri ve makine üreticileri de artan kârlardan oldukça memnun” ifadelerini kullandı.

20 Haziran'da IG Metall, önümüzdeki toplu pazarlık turu için resmi talebini sunacak. Hofmann, Federal Maliye Bakanı Christian Lindner'ın (FDP) “sendikanın taleplerinde ılımlı davranması” yönündeki tavsiyesini ise eleştirerek, "Sayın Lindner'ın tavsiyesine ihtiyacım yok" diye konuştu.

Geri Dön 11 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN