Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Eylül 2022 Perşembe

Ifo: Resesyon yolda, enflasyon çift haneli olacak

Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo) Başkanı Clemens Fuest, Alman ekonomisinin resesyona doğru gittiğini ve enflasyonun çift hanelere çıkacağını söyledi.

Ifo Başkanı Clemens Fuest Yabancı Basın Birliği'ne (VAP) verdiği demeçte, Alman ekonomisinin stagflasyona ve sonrasında resesyona doğru gittiği konusunda uyardı. Fuest, çift haneli bir enflasyon tahmininin çok gerçekçi olduğunu ekledi.

Böyle bir durumda politikacılara daha fazla para harcamamaları çağrısında bulunan Fuest, “Artan hükûmet harcamaları sorunu daha da kötüleştirecek. Perşembe günü güçlü bir faiz artırımına gidilmeli. Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarında geri kalınmamalı” dedi.

Avro Bölgesi'nde enflasyon ağustos ayında yüzde 9,1 ile rekor seviyeye tırmandı. Bundesbank Başkanı Joachim Nagel da, yüksek enflasyonun uzun süre devam etme riski olduğunu söyledi.

Ifo’ya göre, ağustosta Almanya’daki şirketlerin yüzde 62’si ara ürün ve ham madde tedarikindeki darboğazlar başta olmak üzere sorunlar yaşandığını belirtti. Bu oran temmuzda yüzde 73’dü. Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis) verilerine göre; Almanya’da sanayi üretimi, malzeme sıkıntısı ve yüksek enerji fiyatlarının etkisiyle temmuzda yüzde 0,3 azalış kaydetti.

Geri Dön 08 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN