Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2022 Cuma

Hükûmetin göç politikasına CDU’dan eleştiri

Birlik Partileri CDU- CSU, Federal Hükümet’in Göç Yasası’nı sert eleştirdi. CDU İç Politika Sözcüsü, "Bu yasadışı göçün artmasına sebep olabilir" dedi.

CDU’lu İç Politika Sözcüsü Alexander Throm, Augsburger Allgemeine’a konuyu değerlendirdi: “Hükûmet, yeni göç politikasıyla tamamen yanlış bir mesaj veriyor. Bu yasadışı göçün artmasına sebep olabilir. CDU/CSU meclis grubu yasayı Federal Meclis'te onaylamayacak” dedi.

FDP meclis grubundan Stephan Thomae ise eleştirileri reddetti. Thomae, "Koalisyon hükûmetinin bu adımı Almanya’nın göç politikasında bir değişimi başlatacak. Yapılacak düzenlemelerle birlikte, ülkeye entegre olmayı başarmış insanları ülkenin işgücüne katacağız" dedi. 

Göç Paketi Yasa Tasarısı dün Bakanlar Kurulu’nda kabul edilmişti. Ancak kararın Federal Meclis’te de onaylanması gerekiyor. Yeni tasarıya göre, 1 Ocak 2022 itibariyle 5 yıldan bu yana Almanya’da kalanlar oturum alabilecekler, iltica başvurusu yapanlar ve henüz sonuçlanmayanlar da buna dahil. 

Geri Dön 08 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN