Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2022 Cuma

Hükûmet, sendikalar ve işverenler enflasyona çözüm arayacak

Enflasyonla mücadele için hükûmet, sendikalar ve işverenler 4 Temmuz’da görüşmelere başlayacak.

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, RND’ye verdiği demeçte ücret/fiyat sarmalı tehlikesine dikkat çekerek "Enflasyonun hem işverenler hem de çalışanlar için daha da yıkıcı olmasını engellemeliyiz. Bu nedenle toplu pazarlığı yapacak iki ortağı aynı masada buluşturmak doğru olacaktır" diye konuştu.

Sendikalar konuya mesafeli. Ver.di Sendikası Başkanı Frank Werneke politikacıların ücret müzakereleri görüşmelerinden uzak durması gerektiğini savundu. IG BAU Başkanı Robert Feiger ise "Yüksek maaşlarla çalışan insanlar olduğu gibi düşük ücretli işler yapan emekçiler de var. Bu noktada enflasyondan etkilenenlere yardım etmek devletin de görevidir" dedi.

İşverenler, Scholz'un uyumlu eylem önerisini memnuniyetle karşıladı. İşveren Derneği Başkanı Rainer Dulger, "Almanya’da kriz zamanlarında işverenler ve sendikalar her zaman yapıcı çözümler üretebilmiştir. Bu görüşmelerde de bunu başaracağız" şeklinde konuştu. 

FDP Parlamento Grubu Meclis Direktörü Johannes Vogel ise politikacıların taraf tutmadan iki kesimin de endişelerini ciddiye alması durumunda ortak bir yol bulunabileceğini söyledi.

Geri Dön 17 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN