Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
08 Eylül 2022 Perşembe

Hükûmet koronavirüs verilerini yasadan sonra açıklamak istiyor

Enfeksiyondan Korunma Yasasındaki değişiklikler bugün Meclis’e geliyor. Hükûmet Almanya’daki koronavirüs verilerini bu yasa değişikliğinden sonra açıklamak istiyor.

Federal Eğitim Bakanlığı adına bilim adamları yazın başından beri kaç kişinin koronavirüse karşı aşı veya iyileşme yoluyla antikora sahip oluğunu araştırıyor. Bild gazetesinin aktardığına göre, yapılan çalışma Almanya’da bağışıklık seviyesinin çok yüksek olduğunu ortaya koyuyor; ancak hükûmet bunu vatandaşlarla ve milletvekilleriyle paylaşmak istemiyor. 

BILD’e konuşan Eğitim ve Araştırma Bakanlığı Sözcüsü, "Çalışmanın bir kısmı için veri toplanması tamamlandı. Şimdi değerlendirme yapıldı. Ancak Almanya'da iyileşen ve/veya aşılanan kişilerin yüzdesinin ilk tahminini içeren bir açıklama muhtemelen Eylül sonunda yapılacak. Öncelikle, verilerin bilimsel özenle doğrulanması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Birlik Partileri ise FDP liderliğindeki Eğitim ve Araştırma Bakanlığı'ndan şeffaflık ve acilen bir açıklama talep etti. 

Sorge: İlk sonuçlar varsa hemen açıklanmalı

CDU Sağlık Uzmanı Tino Sorge, "Gerçekten ilk sonuçlar varsa, bunlar hemen masada olmalı. Siyaset, önlemlerin mümkün olduğunca etkili olması ve temel haklara mümkün olduğunca az müdahale etmesi için mevcut tüm verileri kullanmalı. Nüfusun bağışıklık durumu büyük önem taşıyor. Bu tür bulguları görmezden gelmek son derece ihmalkarlık olur” dedi.

Geri Dön 08 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN