Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Mayıs 2022 Cumartesi

Hükûmet 140 milyar avroluk borçlanmaya gidiyor

Federal Hükûmet yaklaşık 140 milyar avroluk yeni borçlanmaya hazırlanıyor. Maliye Bakanı Christian Lidner borçlanma önerisi için "Almanya’da daha güvenli bir ortam yaratılması hedefleniyor" dedi.

Federal hükümet yaklaşık 140 milyar (138,94 milyar) avroluk yeni bir borçlanmaya gitmeyi planlıyor. Federal Maliye Bakanı Lindner tarafından sunulan borçlanma önerisine göre, 138,94 milyar avroluk yeni borçlanma ile ‘Almanya’da daha güvenli bir ortam yaratılması’ amaçlanıyor.

Koalisyon Hükûmeti tarafından yapılan açıklamada, "Yaşanan kriz gündeminde, uluslararası düzeyde ve Almanya'da daha fazla güvenlik yaratacağız. Altyapıya yatırım, küçük ve orta ölçekli işletmelere destek sağlayacağız. Araştırmayı, inovasyon ve sosyal uyumu teşvik edeceğiz. Ayrıca iklim güvenliği, yabancılarla ilgili entegrasyon ve kalkınma gibi politikalar da gündemimizde” denildi.

Maliye Bakanı Christian Lindner, yaklaşık 40 milyar avroluk ek bütçeyle Ukrayna'daki işgale tepki gösterileceğini ve mültecilerle ilgili yardımların da finanse edileceğini bildirdi.

Geri Dön 21 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN