Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
14 Temmuz 2022 Perşembe

Hastaneler Birliği: Hastaneler modernize edilmeli, odalarda klima yok

Alman Hastaneler Birliği hastanelerde sıcak hava dalgası nedeniyle aşırı bir yüklenme bekliyor. Birlikten yapılan açıklamada hasta odalarında klima olmadığı belirtildi ve hastanelerin modernize edilmesini talep etti.

Alman Hastaneler Birliği Başkanı Gerald Gaß, yaz aylarının artık giderek ısındığına dikkat çekti ve siyasetçilerden hastanelerde acilen modernizasyon yapmasını istedi.

RND’ye konuşan Gaß, “Meteorologların, önümüzdeki hafta için tahmin ettiği rekor sıcaklıklar gerçekleşirse, aşırı sıcaklar nedeniyle çok sayıda kişinin hastanelere geleceğini bekliyoruz. Bu da hastanelere aşırı bir ek yük oluşturacak" dedi ve personel açığı olduğunu da vurguladı. 

Başkan Gaß, artan sıcaklıklar nedeniyle son 20 yılda hastanede tedavi altına alınan hasta sayısının 2 katına çıktığını belirtti. 

Havaların ısınmasının son yıllarda hastaneler için büyük bir sorun haline geldiğini belirten Başkan Gar, "Hasta odalarında genellikle klima yok. Hastalar için vantilatör, kalın perde ve soğuk hava yastıkları ile kullanmak zorunda kalacağız. Ancak bu derme çatma çözümlerle uzun vadede iyi tedavi sunamayız. Hastanelerin iklim değişikliğine daha fazla uyum sağlaması gerekiyor. Bunun için hükümetin büyük bir yatırım programı hazırlaması gerek” dedi.

Gaß, ayrıca yaşlı bakım evlerindeki yaşlıların durumunun da çok ciddi olduğunu belirtti. "Özellikle yaşlı insanlar sıcaktan dolayı risk altında” dedi.

Geri Dön 14 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN