Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ağustos 2022 Çarşamba

Habeck doğalgaz krizinde iyimser

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, doğalgaz depolama tesislerinde doluluk oranının yüzde 82,2’ye ulaştığını söyledi. Eylül ayı için hedef yüzde 75’ti. Bakan ayrıca doğalgaz ek katkı payının da düzenleneceğinin sözünü verdi.

Doğalgaz depolama tesislerinde eylül ayına yüzde 75 doluluk oranı ile girilmesi planlanıyordu. Bu hedefe 2 hafta önce, yani ağustos ayı ortasında ulaşıldı. Şu anda ise oran yüzde 82,2’ye ulaştı. Ekim ayına yüzde 85, kasım ayına ise yüzde 95 doluluk ile girilmesi hedefleniyor.

Spiegel’a konuşan Robert Habeck de bu iyimser tablo karşısında umutlu. Bakan Habeck, depolama tanklarının öngörülenden daha hızlı dolduğunun altını çizerek "Planlanan hedefe çok daha erken ulaşacağız" dedi.

Aynı şekilde Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller de depolama tesislerini ‘takdire şayan bir hızla’ dolduğunu söylemişti.

Depolar yetersiz

Ne var ki Almanya’daki depolama tesisleri, ülkenin gaz ihtiyacının yalnızca çeyreğini karşılayabiliyor. Yani depolar yüzde 100 dolu olsa bile en fazla 2-3 aylık doğalgaz tüketimi karşılanabilir. Bununla birlikte Rusya vanaları ‘bakım çalışması’ diyerek bugün kapatıyor. Vanalar 3 gün kapalı kalacak ve Almanya’ya hiç doğalgaz akışı olmayacak.

Doğalgazla ilgili bir başka tartışma konusu da ek katkı payı meselesi. Konuya ilişkin konuşan Habeck, düzenlemenin revize edileceğinin sözünü verdi. Değişikliğin amacının katkı payından ekonomik olarak ihtiyacı olmayan şirketlerin faydalanmasını engellemek olduğunu hatırlatan bakan, "Bu sorunu çözeceğiz. Bunun için çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

Geri Dön 31 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN