Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Haziran 2022 Perşembe

Gıda fiyatlarında yüzde 125'e varan artış

Avusturya’da ucuz ve temel gıdalardaki fiyat artışı sürüyor. Ayçiçek yağı geçen yıla nazaran yüzde 125, makarna ise yüzde 79 pahalandı.

Avusturya’da gıda fiyatları, özellikle de ucuz ve temel gıdalarda hızla artmaya devam ediyor. Geçen yıl aynı döneme göre ayçiçek yağında yüzde 125, makarnada yüzde 79 fiyat artışı görüldü. İşçi Odası, tüm gıda ürünlerinde KDV’nin geçici olarak askıya alınması çağrısında bulundu. Bunun, tüm haneleri, ama özellikle dar gelirli haneleri büyük ölçüde rahatlatacağı belirtildi.

Dar gelirliler, gıda zamlarından çok daha kötü etkileniyor. Şu anda, Avusturya’da dar gelirli bir hane, aylık gelirinin ortalama yüzde 16,6’sını gıdaya harcıyor.

Geri Dön 09 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN