Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Haziran 2022 Perşembe

Gelir vergisi sınırı artıyor

Hükümet enflasyonla mücadele için gelir vergisi sınırını da artırıyor. Buna göre rakamlar, 9 bin 984 avrodan 10 bin 347 avroya çıkıcak. Yani 10 bin 347 avrodan az kazananlar gelir vergisi ödemeyecek.

Gelir vergisi sınırı artıyor

Vergi mükellefleri, çalışanlar ve emekliler bundan faydalanabilecek. Vergi beyannameleri süreleri de uzatıldı,  31 Ekim 2022’ye kadar verilebilecek. 

Alman Ekonomi Enstitüsü hesaplamalarına göre, bu değişikliklerle birlikte, 2022’de tek maaşla geçinen, iki çocuklu ve brüt geliri 50.000 avro olan bir aile için yaklaşık 190 avro tasarruf etmiş olacak. Her iki ebeveyn de çalışıyorsa, çift çalışan ödeneği nedeniyle bu rakam yaklaşık 242 avroya yükselecek. 

Bu değişiklikler için hiçbir başvuruda bulunmaya gerek olmayacak, otomatik olarak gerçekleşecek. Emekliler için vergi indirimi, 2022 yılı beyannamesinin ardından yürürlüğe girecek.

İşçiler için de iyi haberler var, işle ilgili vergiden muaf olan yıllık miktar 200 avro artarak 1.200 avroya yükseldi. 

Geri Dön 30 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN