Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ağustos 2022 Salı

Enerjide yüzde 20 oranında tasarruf çağrısı

Federal Ağ Ajansı'nın Başkanı Klaus Müller, vatandaşları enerji tüketiminde yüzde 20 tasarruf yapmaya çağırdı.

Welt am Sonntag’a konuşan Müller, bu tasarrufun yapılmaması durumunda aralık ayında doğalgaz kıtlığı yaşanacağını veya depoların gelecek ısınma sürecinin sonunda düşük doluluk oranında olacağı uyarısında bulundu. 

Müller, hanelerin enerji tasarrufu yapma amacıyla getirilen kısıtlamalardan muaf tutulmasının söz konusu olmadığını da sözlerine ekledi.

Sosyal Demokrat Parti Eş Genel Başkanı Saskia Esken de durumu kötü olanlara mali yardım yapılacağını açıkladı. Funke Medya’ya konuşan Esken, "Özellikle de en yoksul kimselerin kurtlara yem edilmesi söz konusu olamaz" diye konuştu. Esken, sosyal demokrat hükûmetin düşük ve orta gelir düzeyindeki kimseleri fiyatların yükseldiği ortamda yalnız bırakmayacağını ifade etti.

Federal Tüketici Merkezi Kurumu'nun Başkanı Ramona Pop da endüstri ve devletin yanısıra tüketiciler tarafından da enerji tasarrufu konusunda daha fazla çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi. Rheinische Post’a konuşan Başkan Pop, "Tasarruf ettiğimiz her kilovatsaat, mevcut gazımızla kışı geçirebilmemizi ve para tasarrufu yapmamızı sağlayacak" diye konuştu.

Geri Dön 09 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN