Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2022 Cuma

Enerji ambargosuna hazırlanırken: Benzin ve dizel 2 avroyu aştı

Almanya Rusya’ya enerji ambargosu uygulamaya hazırlanırken son zamlarla birlikte benzin ve dizel fiyatları 2 avronun üzerine çıktı.

ADAC tarafından dün açıklanan verilere göre akaryakıt fiyatları geçen haftaya göre yükselişe geçti. Benzin ve dizel fiyatları yeniden 2 avronun üzerine çıktı. Super E10’un litre fiyatı ülke genelinde ortalama 2,002 avro oldu. Geçen haftaya göre, 4,8 sent zamlandı. Motorinin fiyatı ise 5,6 sent artarak litre başına 2,075 avroya yükseldi. ADAC’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

Akaryakıt fiyatlarındaki bu artışı genel koşullarla açıklamak mümkün değil.Çünkü petrol fiyatları ve avro-dolar kurları bir önceki haftayla aynı. Bu artışlar oldukça abartılı. 

Uzmanlara göre, akaryakıt fiyatları nisan ortasından bu yana tekrar yükseliş eğiliminde. ADAC, federal hükûmet tarafından kararlaştırılan enerji vergisindeki indiriminin tüketicileri rahatlatacağını düşünüyor. Kurumun hesaplamalarına göre, 1 Haziran'dan itibaren indirimlerle birlikte benzin 35 sent, motorin ise 17 sent daha ucuz olacak.

Geri Dön 06 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN