Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Eylül 2022 Cuma

Ekonomi Bakanı: Mevcut durum 16 yıllık enerji politikası başarısızlığı

Yeşiller Partili Ekonomi Bakanı Robert Habeck, bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada mevcut durumun 16 yıllık CDU/CSU hükûmetinin enerji politikasının başarısızlığı olduğunu söyledi.

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Federal Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında çıktığı kürsüde Birlik partilerinin kendisine karşı sert eleştirilerine cevap verdi. Bakan, “Trafik ışığı koalisyonu olarak Birlik partilerinin bozduğu, engellediği ve yok ettiği şeyleri toparlıyoruz” dedi.

CDU Lideri Friedrich Merz önceki gün Habeck’in nükleer santralleri kapatma planını ‘saçmalık’ ve ‘delilik’ sözleriyle eleştirmişti. Bakan Habeck, bu sözlere, "Sevgili Merz, Birlik bu ülkeyi ve birçok eyaleti 16 yıl boyunca yönetti. Mevcut durum 16 yıllık enerji politikası başarısızlığı. Birkaç ay içinde 16 yılda altüst ettiğiniz, önlediğiniz ve yok ettiğiniz şeyleri toparlıyoruz" diyerek yanıt verdi. Habeck, "Bir haftadır Rus gazından bağımsızız ve depolama tesisleri dolmaya devam ediyor. Maliyetler yüksek, ancak Rus teslimatları durdurulduktan sonra fiyatlar her şeye rağmen patlamadı” dedi.

Habeck, "Küçük ve orta ölçekli şirketlere için sonbahar ve kış aylarında daha hedefli ve etkili destek programı üzerinde çalışıyoruz. Destek paketini genişletiyoruz” dedi. Habeck, KOBİ’ler için ‘enerji koruma şemsiyesi’ hazırladıklarını söyledi.

Şansölye Olaf Scholz da dünkü konuşmasında mevcut enerji krizinin sorumlusu olarak Merkel hükûmetini göstermişti.

Geri Dön 09 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN