Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Haziran 2022 Cuma

Ek yardımlar yolda

Avusturya’da enflasyonun mayıs ayında yüzde 8 olarak açıklamasının ardından hükûmet dar gelirli kesim için yeni bir yardım paketi hazırlıyor. Emekliler ve sosyal yardım alanlara yönelik ek yardımlar gündemde.

Avusturya’da enflasyon mayıs ayında yüzde 8 olarak açıklanmıştı. Bu, neredeyse son 50 yılın en yüksek fiyat artışı. Hükümet, enflasyondan en çok etkilenen grupların üzerindeki yükü azaltmak için yeni bir yardım paketi üzerinde tartışıyor. Ülkede yaşayan herkese sonbahar ayında 250 avro iklim yardımı ödenecek, bunun yanı sıra emeklilere ve sosyal yardım alan ailelere ek yardımlar yapılması gündemde.

Sendikalar, enerji ve gıda fiyatlarının ve kiraların acilen düşürülmesini talep ediyor. Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Johannes Rauch, sosyal yardımların ve emekli maaşlarının enflasyonla orantılı olarak yükseltilmesi gerektiğini savunuyor. Bunun, en zenginlerden varlık vergisi alarak finanse edilmesini önerdi. Koalisyonun büyük ortağı ÖVP ise buna karşı çıktı.

Geri Dön 10 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN