Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Mayıs 2022 Cuma

Doktor açığı ortaya çıkabilir: 83 bin doktor emekli oluyor

Alman Tabipler Birliği, on binlerce doktorun emekliliğe ayrılacağına ve tıp öğrencilerin bu açığı kapatmaya yetmeyeceğine dikkati çekti. Tabipler, bir an önce önlem alınması çağrısında bulundu.

Doktor açığı ortaya çıkabilir: 83 bin doktor emekli oluyor

Alman Tabipler Birliği Başkanı Klaus Reinhardt, önümüzdeki birkaç yıl içinde doktorların yaklaşık yüzde 20’sinin (yaklaşık 83 bin) emekli olacağını söyledi. Başkan Reinhardt, birçok doktorun aileleriyle daha fazla zaman geçirmek için “yarım gün çalışma” sistemine geçmesi nedeniyle doktor açığının daha da arttığına dikkati çekti.

Tabipler Birliği Başkan Yardımcısı Ellen Lundershausen, eyaletlere seslendi ve üniversitelerde derhal 6 bin ek yer açılması gerektiğini söyledi. Yaşlanan bir toplumun da daha fazla doktora ihtiyacı olduğunu söyleyen Lundershausen, üniversiteki kontenjanların son 30 yılda hızla düştüğünü söyledi. Lundershausen, “Zaman çok önemli, çünkü doktorların eğitimi çok uzun sürüyor. Bugün tıp okumaya başlayanlar ancak 12-15 yıl içinde tedaviye başlayabiliyor” dedi ve ekledi, “Devlet, tıp eğitimine yatırım yapmayı bırakırsa, hastalara bugün sağlanan iyiye bakım 2040'ta artık sağlanamayacak” dedi.

Geri Dön 27 Mayıs 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN