Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Mayıs 2022 Salı

Dikkat: Almanya’da 35 bölge için kırmızı alarm verildi

Almanya’da dün şiddetli fırtına, gök gürültülü sağanak yağış ve yer yer dolu etkili oldu. Meteoroloji kırmızı alarm vererek vatandaşları uyardı.

Dikkat: Almanya’da 35 bölge için kırmızı alarm verildi

Fotoğraf: Arşivden

Offenbach’ta bulunan Alman Meteoroloji Dairesi tarafından yapılan açıklamada, Rheinland-Pfalz eyaletinin Westerwald ilçesinde, Hessen eyaletinin Limburg-Weilburg ilçesinde ise Violett, (mor menekşe rengi) yani kırmızı alarmın bir seviye üstü alarm durumuna geçildiği bildirildi. 

Ayrıca meteoroloji bodrum katlarında, alt geçitlerde ve nehir yakınında su baskınlarına karşı vatandaşları uyardı. 

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bazı tren seferleri iptal oldu. Andernach’ta tren yoluna devrilen bir ağaç sebebiyle Köln ile Koblenz arasındaki uzun mesafe trenlerinin yönü değiştirildi. Trenler, Bonn Hauptbahnhof yerine Bonn-Beuel’da duracak. Öte yandan fırtına nedeniyle çok sayıda bölgede tren seferleri gecikti.

Bugün hava daha sakin olacak ancak meteoroloji hafta boyu dengesiz bir hava olacağını öngörüyor. Hafta boyunca yer yer sağanak yağış, fırtına ve hatta hortum riskine karşı uyarı yapıldı.

Perşembeye kadar havalar genelde güneşli olacak. Perşembe gününden itibaren tekrar gök gürültülü sağanak yağışlar gelecek. 

Essen’de 56 yaşında köpeğini gezdirmeye çıkan bir adam aniden bastıran yağmur nedeniyle bir ıhlamur ağacının altına sığındı. Ağaca yıldırım düşmesi nedeniyle bilincini kaybeden adamın hayati tehlikesi sürüyor. 

Essen’de aniden bastıran şiddetli yağmur, çok sayıda bodrum katına su basmasına neden oldu.

Geçen yıl sel felaketinden özellikle ağır şekilde etkilenen Rheinland Pfalz eyaletinin Bad Neuenahr-Ahrweiler bölgesinde ise ‘çok şiddetli yağmur, dolu ve şiddetli gök gürültülü sağanak yağış’ uyarısı yapıldı.

Geri Dön 17 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN