Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Haziran 2022 Cumartesi

Büyüme tahmini düştü, enflasyon beklentisi ikiye katlandı

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), Almanya için büyüme tahminini düşürdü ve enflasyon tahminini iki katına çıkardı. Büyüme beklentisi yüzde 4,2’den yüzde 1,9’a düşerken, enflasyon tahmini ise yüzde 3,6’dan yüzde 7,1’e yükseltildi.

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), Ukrayna savaşı nedeniyle Alman ekonomisi için büyüme tahminlerini düşürerek, yakıt ve gıda fiyatlarında keskin artışın etkisiyle yüksek enflasyon öngördü.

Bu yıl için Aralık 2021’de yüzde 3,6 enflasyon öngören Bundesbank, enflasyon tahminini yüzde 7,1’e çıkardı. Banka, 2023 yılı enflasyon tahminini yüzde 2,2’den yüzde 4,5’e yükseltirken, 2024 yılı enflasyon beklentisini ise yüzde 2,6 olarak belirledi.

Bundesbank, Almanya’da bu yıl için Gayrisafi Yurt içi Hasıla (GSYH) büyüme tahminini yüzde 4,2’den 1,9'a ve gelecek yıl için yüzde 3,2’den 2,4’e indirdi. 2024’de ise yüzde 1,8 büyüme öngörüldü.

Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, "Enflasyon oranı bu yıl 1980'lerin başında olduğundan daha yüksek olacak. Bu gelişmenin devam edeceği varsayılırsa, bu yıl için ortalama enflasyon oranı yüzde 7'nin üzerine çıkabilir” dedi.

Geri Dön 11 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN