Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Temmuz 2022 Salı

Boris Johnson: Hiçbir adayı desteklemeyeceğim

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Muhafazakar Parti’nin liderlik seçimlerinde hiçbir adayı desteklemeyeceğini açıkladı.

Boris Johnson: Hiçbir adayı desteklemeyeceğim

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın geçtiğimiz hafta Muhafazakar Parti liderliğinden istifasını açıklamasının ardından, parti liderliğine aday olan isimler belli olmaya başladı. Eski Maliye Bakanı Rishi Sunak, eski Sağlık Bakanı Sajid Javid, ve Dışişleri Bakanı Liz Truss, parti liderliğine adaylığını açıkladı. İçişleri Bakanı Priti Patel’in de liderlik yarışına katılması bekleniyor. Johnson, hangi adayı destekleyeceği sorusuna, "Destek vererek hiçbir adaya zarar vermek istemem" yanıtını verdi. 

Ne olmuştu, ne olacak?

Johnson’ın, en geç sonbahar aylarında başbakanlık görevini de bırakması bekleniyor. Son anketlere göre, ülkenin yeni bir başbakan önderliğinde yine Muhafazakar Parti tarafından yönetilmesindense, ana muhalefetteki İşçi Partisi lideri Keir Starmer’ın başbakan olmasını isteyenlerin oranı daha fazla. Ankete katılanların yüzde 44’ü, yönetimin İşçi Partisi’ne geçmesinin ülke için en iyisi olacağını düşünüyor. Başka bir liderle Muhafazakar Parti’nin başta kalmasının daha iyi olacağını düşünenlerin oranı ise yüzde 38. 

Geri Dön 12 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN