Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Haziran 2022 Perşembe

Bir okulda cinsiyetsiz tuvalet uygulaması başladı

Ulm’de bir okulda cinsiyetsiz tuvalet uygulaması başladı. Okul müdürü, belirlenen bazı tuvaletleri kız ve erkek öğrencilerin ortak kullanabileceğini söyledi.

Okul Müdürü, öğretmenlerin ve öğrencilerin başlangıçta endişeleri olsa bile herkesin buna alıştığını ve artık cinsiyete göre ayrımcılık yapılmadığını söylüyor. Ancak okul müdürü binanın içinde sadece kız ve erkekler için ayrılmış  ekstra tuvaletler de olduğunu belirtiyor.

Baden-Württemberg eyalet veliler konseyi başkanı Michael Mittelstaedt, okullardaki unisex tuvaletleri  mantıklı ve ekonomik bir çözüm olarak değerlendiriyor.

Nötr yani cinsiyetten bağımsız tuvaletler Almanya’da yaygın olmasa da Thübingen, Berlin, Kuzey Ren Vestfalya gibi eyaletlerdeki okullardan bu yönde yapılan talepler giderek artıyor. 

Geri Dön 16 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN