Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Nisan 2022 Salı

BionTech aşısının etkinliği 3 ay sonra yüzde 55’e düşüyor

Yapılan son araştırmanın bulgularına göre Covid-19’un Omicron varyantı karşısında BioNTech-Pfizer aşısının etkisi 3 ay sonra azalmaya başlıyor.

The Lancet Respiratory Medicine dergisinde dikkat çeken bir araştırma yayımlandı. Araştırmanın bulgularına göre Covid-19’un Omicron varyantı karşısında BioNTech-Pfizer aşısının koroyucu etkisi, güçlendirici dozdan 3 ay sonra yüzde 85’ten yüzde 55’e düşüyor. 

Daha önce mRNA aşılarının koruyuculuğuna dair Delta varyantı üzerinde yapılan araştırmalarda da benzer sonuçlar ortaya çıkmıştı. Epidemiyolog Sara Y. Tartof, güçlendirici aşının etkisinin Omicron karşısında birkaç ay içinde azalmasına karşın yeni varyantlara karşı korumayı önemli ölçüde artırdığını söyledi.

Geri Dön 26 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN