Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2022 Çarşamba

Avusturya’da son 47 yılın en yüksek enflasyonu

Avusturya’da enflasyon, mayıs ayında yüzde 0,8 artarak yüzde 8’e yükseldi. Bu oran son 47 yılda görülen en yüksek oran olarak kayda geçti.

Federal İstatistik Ofisi’nin verilerine göre, Avusturya’da enflasyon mayıs ayında geçen aya göre yüzde 0.8 artarak yüzde 8’e yükseldi. Bu, ülkede 1975 yılından bu yana görülen en yüksek enflasyon oldu. Uzmanlar, enflasyonun yaz aylarında da yüksek kalacağını, ancak sonbaharda yeniden düşüşe geçebileceğini öngörüyor. Gıda fiyatlarındaki artışın ise yıl sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

Alım gücü hızla düşen halka ek yardımlar yapılması yönündeki çağrılar artıyor. Ticaret Birliği, en geç 1 Temmuz’da, enerji ve akaryakıtta vergi indirimi gibi ek yardımların yürürlüğe girmesi gerektiğini vurguladı. Sosyal Demokrat Parti ise, temel gıda ürünlerinde KDV’nin geçici olarak kaldırılması ve dar gelirli haneler için kira ve enerji masraflarında tavan fiyat uygulanması çağrısında bulundu.

Geri Dön 01 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN