Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2022 Pazartesi

Avusturya’da ‘aşı zorunluluğu’ tartışılıyor

Avusturya’da aşı zorunluluğuyla ilgili tartışmalar sürüyor. Muhalefet lideri aşı zorunluluğunu desteklediğini ancak bunun şimdi ya da gelecekte başarılabileceğine inanmadığını söyledi.

Avusturya’da zorunlu aşı uygulaması başlayacağı söylenmiş, ancak bu uygulama askıya alınmıştı. Uygulama kapsamında, koronavirüs aşısını tamamlamayanlara 3 bin 600 avroya kadar para cezası kesilmesi de yer alıyordu.

Koronavirüs vakaları ve hastaneye yatışlar azalırken, ülkede birçok tedbir de gevşetildi. Kapalı alanlardaki maske ve aşı sertifikası zorunluluğu büyük oranda kaldırıldı. Ancak sonbaharda büyük bir dalganın gelmesi endişeleri bulunuyor. Bu nedenle kısıtlamalar kaldırılırken zorunlu aşı uygulaması yeniden tartışmaya açıldı.

Muhalefet partisi SPÖ’nün lideri Pamela Rendi-Wagner, aşı zorunluluğunu desteklediğini ancak bunun ne şimdi ne de gelecekte uygulanabilir olmadığına inandığını söyledi. ORF’ye konuşan eski hekim Wagner, federal hükûmetin insanların güvenini kaybettiğini ve bu nedenle gerekli olduğunu düşündüğü zorunlu aşı uygulamasını hiçbir zaman hayata geçiremeyeceklerine inandığını söyledi.

Kaynak: https://www.thelocal.at/20220425/austrias-opposition-says-mandatory-covid-jabs-not-achievable/

Geri Dön 25 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN