Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Eylül 2022 Salı

Asgari ücret zammında ‘enflasyon’ endişesi

Almanya’da 1 Ekim’den itibaren asgari saat ücreti 12 avroya yükseltilecek. Uzmanlar, bunun enflasyonu tetikleyebileceğini söyledi.

Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo) tarafından yapılan ankete katılan şirketlerin yüzde 58’i artan asgari ücretlerini fiyatlara zam yaparak kapamayı düşünüyor. Bu da, fiyatların ve enflasyonun artmasına neden olacak. Ifo uzmanları, bunun fiyat artışını tetikleyeceği ve enflasyonun da buna bağlı olarak artacağı uyarısında bulundu.

Almanya’da asgari ücret temmuz ayında 9,82 avrodan 10,45 avroya yükseldi ve 1 Ekim'de ise 12 avroya yükseltilecek. Federal İstatistik Dairesi verilerine göre, Almanya’da ağustos ayında enflasyon yüzde 7,9’a yükselerek son 48 yılın zirvesine çıkmıştı. 

Geri Dön 13 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN