Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Eylül 2022 Perşembe

Anket: Koalisyon çoğunluğu yitirdi

Yapılan son ankete göre SPD ve FDP oy kaybetti. Yeşiller oylarını korumasına rağmen koalisyon hükûmeti bu sonuçlara göre Meclis çoğunluğunu kaybediyor.

BILD gazetesi adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan son ankete göre SPD, Yeşiller Partisi, FDP’den oluşan trafik lambası koalisyonu Meclis çoğunluğunu kaybetti.

Bu pazar seçim olsa SPD yüzde 18 (-1), CDU/CSU yüzde 28,0 (+0,5), Yeşiller Partisi yüzde 20,5, FDP yüzde 7,5 (-0,5), AfD yüzde 13,5 (+0,5), Sol Parti yüzde 5,5 oy alacak. Böylece yüzde 46’ilk trafik ışığı koalisyonundaki partiler meclis çoğunluğunu kaybetmiş oldu.

INSA Başkanı Hermann Binkert, “Trafik ışığı artık çoğunluğa sahip değil. Hükûmet çalışmalarındaki memnuniyetsizlik oylara da yansıyor. Birlik, koalisyon ortağını veya ortaklarını seçme şansına sahip” dedi.

En sevilen siyasetçiler Yeşiller’den

En sevilen siyasetçiler de değişmedi. İlk üç yine Yeşiller Partisi’nden Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Dışişleri Bakanları Annalena Baerbock ve Tarım Bakanı Cem Özdemir’e ait.

Onları sırasıyla Bavyera Başbakanı Markus Söder ve SPD lideri Lars Klingbeil takip ediyor.

Başbakan Olaf Scholz ise 9’uncu sıradan 8’inci sıraya; Sağlık Bakanı Karl Lauterbach 10’uncu sıradan 9’uncu sıraya yükselerek sempatisini kısmen arttırmışa benziyor. 

Geri Dön 08 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN